Jesteś tutaj

1 - 3.05.2018 r. -K - POGÓRZE - Starym pociągiem po Dolnym Śląsku!

Miejsce: 

Trasy: z Jeleniej Góry przez Wleń do Lwówka Śląskiego i z powrotem, ze Lwówka Śląskiego do Jeleniej Góry iz powrotem; z Jeleniej Góry przez Marciszów do Wojcieszowa Górnego, przez Marciszów, Sędzisłw do Wałbrzych Głównego; z Wałbrzycha Głównego przez Głuszycę do Nowej Rudy i z powrotem, z Nowej Rudy przez Głuszycę do Wałbrzych Głównego i z powrotem.

Data: 
wtorek, 01 Maj 2018, 08:00 do czwartek, 03 Maj 2018, 18:00

za stroną TURKOL.pl

POGÓRZE'18 - Pociągiem retro po Dolnym Śląsku!

 

Terminy kursowania: 

 

Wszystkie lub wybrane spośród dni:
01 (wtorek), 02 (środa) i 03 (czwartek) maja 2018

 

Organizatorzy: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl i Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu

 

Trasa przejazdu: 
Dzień 1: 
Jelenia Góra - Wleń - Lwówek Śląski - Wleń - Jelenia Góra - Wleń - Lwówek Śląski - Wleń - Jelenia Góra.
Dzień 2: 
Jelenia Góra - Marciszów - Wojcieszów Górny - Marciszów - Sędzisław - Wałbrzych Główny - Mieroszów - Wałbrzych Główny.
Dzień 3: Wałbrzych Główny - Głuszyca - Nowa Ruda - Głuszyca - Wałbrzych Główny - Głuszyca - Nowa Ruda - Głuszyca - Wałbrzych Główny.

 

20160827 163812

 

Zapraszamy na nostalgiczną wyprawę starymi pociągami prowadzonymi zabytkową lokomotywą spalinową serii SM30! Planujemy wykorzystanie odrestaurowanej przez Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu zabytkowej lokomotywy do realizacji projektu POGÓRZE 2018. Niestety, z racji jej zabytkowego charakteru obecnie nie ma możliwości realizacji projektu na większą skalę - stopniowo lokomotywa wykonuje dłuższe trasy ze specjalnymi pociągami pasażerskimi, wspólnie z jej właścicielem z kolejnymi miesiącami będziemy planować coraz dalsze wyprawy. 

 

W ciągu trzech dni pasażerowie odwiedzą na pokładzie pociągu ciągniętego przez zabytkową lokomotywę kilkadziesiąt stacyjek, w części umiejscowionych na ciekawych, nieczynnych w ruchu pasażerskim liniach lokalnych województwa dolnośląskiego. Informujemy jednocześnie, że wybór taboru do realizacji projektu POGÓRZE 2018 wynika z możliwych do wdrożenia rozwiązań pod względem organizacyjnym, finansowym oraz technicznym. Ważnym elementem jest dla nas także rozwijanie współpracy z Klubem Sympatyków Kolei we Wrocławiu, który przywraca do życia kolejne kolejowe perełki w postaci zabytkowych wagonów i lokomotyw.

 

Opis trzydniowego projektu POGÓRZE 2018

 

20171216 113538W pierwszym dniu wyprawy, będącym jednocześnie pierwszym dniem maja, uczestnicy projektu POGÓRZE 2018 rozpoczynający imprezę w Jeleniej Górze będą mieli okazję skorzystać z pociągu na jednej z najpiękniejszych linii kolejowych w Polsce tj. Kolei Doliny Bobru biegnącej z Jeleniej Góry przez Wleń do Lwówka Śląskiego i z powrotem. Linia niestety jest aktualnie nieczynna w ruchu pasażerskim - także ruch towarowy praktycznie aktualnie tu nie występuje, linia podlega stałej degradacji technicznej. Specjalnie dla mieszkańców lokalnych miejscowości uruchomiony zostanie dodatkowy pociąg. Powrót ze Lwówka Śl. do Jeleniej Góry zaplanowano w godzinach popołudniowych, co pozwoli dodatkowo skorzystać we własnym zakresie z bogatej oferty atrakcji tego ciekawego regionu Dolnego Śląska.

 

20171216 114127W drugim dniu imprezy pasażerowie udadzą się tradycyjnym składem pociągów lokalnych z połowy XX wieku linią magistralną z Jeleniej Góy w kierunku Wałbrzycha przez Marciszów i Sędzisław. Główną atrakcją przejazdu będzie wjazd na nieczynną w ruchu pasażerską linię kolejową z Marciszowa do Wojcieszowa Górnego. Dodatkowo zaplanowano przejazd w ramach specjalnej wyprawy z Wałbrzycha Głównego do Mieroszowa i z powrotem. Mając na względzie unikalny charakter przejazdów po górskich szlakach kolejowych przejazdy w tym dniu okazać się mogą doskonałą atrakcją zarówno dla całych rodzin, jak i dla sympatyków kolejowych wojaży po nieczynnych liniach kolejowych!

 

20170902 115831Ostatni dzień projektu to przejazdy po kolejnej linii kolejowej, która może pretendować do jednej z najpięknieszych w Polsce. Linia z Wałbrzycha do Kłodzka to wspaniały przykład kunsztu inżynierów budujących linie kolejowe w XIX wieku. Położona w trudnym, górskim terenie pokonuje wiele wzniesień, gór i wąwozów, pnie się wzdłuż lasów i łąk, przemierza kilka tuneli, wiaduktów i wysokich nasypów. Przejazd pociągów w tym dniu zaplanowano w relacji z Wałbrzycha Głównego do Nowej Rudy i z powrotem, w czasie postoju w Nowej Rudzie pasażerowie będą mieli czas wolny, ewentualnie będą mogli skorzystać z dodatkowego lokalnego pociągu do Wałbrzycha i z powrotem - co pozwoli najbardziej oczarowanym sympatykom pokonanie przepięknej linii kolejowej aż czterokrotnie!  
Mamy nadzieję, że pasażerowie, po powrocie z wycieczki w ostatnim dniu projektu POGÓRZE 2018, będą mieli wiele nowych kolejowych wspomnień. Zabytkowa czynna lokomotywa serii SM30 to atrakcja sama w sobie - warto skorzystać z przejazdu pociągami ciągniętymi przez tę "wiekową lokomotywę" na pięknych szlakach Dolnego Śląska.

 

Pociągi w ramach projektu POGÓRZE 2018:

 

BÓBR:
Jelenia Góra - Wleń - Lwówek Śląski - Wleń - Jelenia Góra, 1 maja;
LWIĄTKO:
Lwówek Śląski - Wleń - Jelenia Góra - Wleń - Lwówek Śląski, 1 maja;
WOJTEK:
Jelenia Góra - Wojanów - Marciszów - Wojcieszów Górny - Marciszów - Wałbrzych Główny, 2 maja;
MIETEK:
Wałbrzych Główny - Unisław Śląski - Mieroszów - Unisław Śląski - Wałbrzych Główny, 2 maja;
GŁUSZEC:
Wałbrzych Główny - Głuszyca - Nowa Ruda - Głuszyca - Wałbrzych Główny, 3 maja;
SOWA:
Nowa Ruda - Głuszyca - Wałbrzych Główny - Głuszyca - Nowa Ruda, 3 maja;

 

Poczuj nostalgię lokalnej kolei...

 

DSC06526
POGÓRZE 2018 to zorganizowany trzyodniowy pakiet przejazdów na Dolnym Śląsku na pokładzie pociągu z zabytkową lokomotywą spalinową, zestawionego z historycznych wagonów pasażerskich.

Mając na względzie bardzo duże zainteresowanie kilkudniowymi przejazdami pociągami turystycznymi, a także z roku na rok rosnącą ofertę pociągów turystycznych postanowiliśmy w 2018 roku przygotować dla miłośników tej formy spędzania wolnego czasu kilka projektów wielodniowych, w tym projekt trzydniowy w trakcie trwani długiego weekendu majowego - POGÓRZE 2018, w czasie którego pasażerowie będą mogli skorzystać z ciekawych wypraw pociągami i odwiedzić wiele niezapomnianych miejsc na kolejowej mapie Dolnego Śląska. 
Zapraszamy serdecznie do przejazdu pociągami specjalnymi w ramach projektu POGÓRZE 2018!
Takiego projektu w naszej ofercie jeszcze nie było!

 

DSC01005

 

Cennik biletów: 

 

 DSC7742

 

Bilety na wszystkie wyszczególnione powyżej pociągi z są biletami ryczałtowymi, obowiązują w danym pociągu niezależnie od długości trasy, na jakiej podróżują pasażerowie. Pociągi wyruszają z Jeleniej Góry, Lwówka Śląskiego, Wałbrzycha Głównego lub Nowej Rudy - na trasie TAM I Z POWROTEM (oprócz pociągu WOJTEK jadącego tylko w jedną stronę).
Wszystkie pociągi objęte są całkowitą rezerwacją miejsc.
B
ilety ulgowe przysługują zgodnie z ulgami ustawowymi.

 

* Potrzebę wystawienia biletu dla dziecka do lat 4 należy zgłosić na formularzu zgłoszeniowym zaznaczając odpowiednią opcję "DZIECKO DO LAT 4". Dziecku do lat 4 nie przysługuje odrębne miejsce.

 

rezerwacja

 

Bilety:

3 klasa

Normalny

Szkolny 
37%
Student 
51%
Do lat 4 
100%*
BÓBR 01.05 79,00zł 49,77zł 38,71zł 0,00zł
LWIĄTKO 01.05 59,00zł 37,17zł 28,91zł 0,00zł
WOJTEK 02.05 79,00zł 49,77zł 38,71zł 0,00zł
MIETEK 02.05 59,00zł 37,17zł 28,91zł 0,00zł
GŁUSZEC 03.05 79,00zł 49,77zł 38,71zł 0,00zł
SOWA 03.05 59,00zł 37,17zł 28,91zł 0,00zł

 

Limitowana trzydniowa oferta specjalna POGÓRZE 2018

 

W ramach projektu przejazdów pociągiem z zabytkowlokomotywą spalinową po Dolnym Śląsku oferujemy pasażerom limitowaną ofertę specjalną POGÓRZE 2018. W ramach oferty specjalnej istnieje możliwość wykupienia ryczałtowego karnetu na 3 dni podróży pociągami uruchamianymi przez nas w dniach od 01 do 03 maja - w wagonach 3 klasy.
Szczegółowy cennik oferty POGÓRZE 2018 przedstawia poniższa tabela. Rezerwacja dostępna jest na standardowych zasadach - po kliknięciu na powyższą gwiazdkę z napisem REZERWACJA.

 

OFERTA SPECJALNA POGÓRZE 2018
Rodzaj biletów 

(tylko przejazdy, bez noclegów)

POGÓRZE
3 DNI
01-03 V
klasa 3
standard

Bilet normalny 279,00zł
Bilet ulgowy 37% (szkolny) 175,77zł
Bilet ulgowy 51% (student) 136,71zł
Bilet ulgowy 100% (poniżej_lat 4)* 0,00zł

 

Bilety ulgowe przysługują zgodnie z ulgami ustawowymi. W ramach kosztów powyższej limitowanej oferty specjalnej nie są wliczone noclegi - które pasażer organizuje we własnym zakresie. Plan przejazdów pociągami w ramach oferty POGÓRZE 2018 zakłada stacjonowanie składu pociągu (i pasażerów) w JELENIEJ GÓRZE oraz WAŁBRZYCHU.
Planując przejazd w ramach oferty POGÓRZE 2018 należy brać pod uwagę możliwość zorganizowania noclegów w określonych miejscach zgodnych z przejazdami.

 

 

 

Dokumenty do pobrania w pdf:

 

- Regulamin uczestnictwa w imprezie spod znaku TurKol.pl 2014 dla pasażerów;

 

DSC06514

 

Procedura zakupu biletów:

 

20171216 115105- Wypełnienie formularza rezerwacji na stronie www.TurKol.pl;
Po prawidłowym wypełnieniu formularza na podany adres poczty elektronicznej wysłane zostanie automatyczne potwierdzenie złożonego zamówienia;
- W terminie wskazanym w automatycznym potwierdzeniu otrzymają Państwo polecenie zapłaty na podany adres poczty elektronicznej;
- Płatność za bilety może być realizowana w wybrany sposób - przelewem przez internet, bezpośrednio w banku lub na poczcie. Nie przyjmujemy wpłat gotówkowych!; Prosimy o dotrzymanie terminu płatności podanego na poleceniu zapłaty;
- Po wpływie środków za bilety na nasze konto wysyłamy potwierdzenie wpłaty pocztą elektroniczną wraz z fakturą;
- Najpóźniej na 24 godziny przed wyjazdem pociągu przesyłamy informację o przyznanych miejscówkach - odbiór biletów nastąpi w pociągu na podstawie wydrukowanej faktury. Nie wymagamy żadnych innych dokumentów do odbioru biletów! Odbiór biletów jest możliwy tylko przez osoby, które opłaciły rezerwację;
- W razie wszelkich pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366

Układ wagonów w składzie pociągów w ramach projektu POGÓRZE 2018:

Przedstawiamy Państwu schemat układu wagonów w składzie pociągów turystycznych, które w dniach od 01 do 03 maja 2018 roku przewiozą podróżnych wokół Dolnego Śląska.

Gburek16

Wagony pociągu oznaczone kolejnymi numerami 1,2 i 3 będą zabytkowymi wagonami 3 klasy. W pociągu będzie znajdował się wagon ze stoiskiem kawowym - wagon nr 2 - dostępnym w czasie podróży dla pasażerów.

20171216 114107

Stowarzyszenie Hobbystów Kolejowych