Jesteś tutaj

27.05.2018 r. -K- Kamrat - Pociągiem nad morze!

Miejsce: 

*Trasa: Poznań Główny - Oborniki - Piła - Okonek - Kołobrzeg - Kołobrzeg Port.
Kołobrzeg - Okonek - Piła - Oborniki - Poznań Główny. 

*(Możliwa korekta trasy ze względu na trwający remont linii kolejowej z Poznania do Piły).

Data: 
niedziela, 27 Maj 2018,
06:00 do 21:00

PIRACI'18 - Pociągiem nad morze na Dzień Dziecka!

 

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

 

Trasy przejazdu: 
*PIRAT (26.V): Poznań Główny - Piła Gł. - Jastrowie - Kołobrzeg Port - Jastrowie - Piła Gł. - Poznań Gł.,
*KAMRAT (27.V): Poznań Gł. - Piła Gł. - Jastrowie - Kołobrzeg Port - Jastrowie - Piła Gł. - Poznań Gł.;
PIRACIK (26.V): Kołobrzeg - Ustronie Morskie - Kołobrzeg;
PIRACI (26 i 27.V): Poznań Gł. - Kołobrzeg - Ustronie M. - Kołobrzeg - Poznań Gł.
*Ze względu na remont linii kolejowej Poznań - Piła istnieje możliwość zmiany trasy przejazdu.

 

Terminy kursowania: 26 maja 2018 (sobota) i 27 maja 2018 (niedziela)

 

DSCF0054

 

PIRAT - Siła wieloletniej tradycji podróżowania nad morze z okazji Dnia Dziecka!

 

Zapraszamy Państwa serdecznie do tradycyjnego przejazdu specjalnym pociągiem turystycznym PIRAT. Podobnie jak w latach poprzednich pociąg zostanie uruchomiony według formuły Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl - skład pociągu będzie wyposażony w wagon barowy, pasażerowie będą mogli skorzystać ze zorganizowanych atrakcji między innymi w formie konkursów, gier i zabaw dla dzieci prowadzonych przez prawdziwego PIRATa! Pociąg PIRAT podobnie jak w latach ubiegłych uruchomiony zostanie w sobotę najbliższą Międzynarodowego Dnia Dziecka przypadającego 1 czerwca - w roku 2018 przejazd pociągu odbędzie się 26 maja.
Podobnie jak w latach ubiegłych, w 2018 roku oprócz standardowej oferty przejazdu pociągiem PIRAT przygotowane zostały dodatkowe oferty. KAMRAT to wyprawa podobna do pociągu PIRAT, organizowana w niedzielę, dzień po pociągu PIRAT. Pociąg KAMRAT jest ofertą ekonomiczną, z tańszym biletem za przejazd, bez dodatkowych elementów organizowanych na pokładzie pociągu. W przypadku obu pociągów PIRAT i KAMRAT w jedną stronę podróży pociąg prowadzony będzie zabytkowym parowozem, z wagonem barowym w zestawie oraz standardowym pociągiem w kierunku powrotnym.
Pociąg PIRACIK to wyprawa na trasie z Kołobrzegu do Ustronia Morskiego i z powrotem - w sobotę 26 maja. Połączeniem wszystkich trzech ofert PIRAT, KAMRAT i PIRACIK jest oferta PIRACI umożliwiająca skorzystanie ze wszystkich 3 wymienionych pociągów w ramach jednej oferty taryfowej.

 

Tak było w latach poprzednich:

 

DSCF0037

 

Zapraszamy do obejrzenia RELACJI z imprezy PIRAT 2011 - 2017, a także zdjęć z tych ciekawych wypraw. Projekt organizacji pociągu turystycznego PIRAT ma już swoją kilkunastoletnią historię, w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl będzie natomiast organizowany po raz ósmy z rzędu! Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania z kultowego wyjazdu z parowozem nad morze.

 

PIRAT 2018 - Opis projektu:

 

Kolejny już raz na trasę z Poznania do kołobrzeskiego portu wyruszy w ostatnią sobotę maja turystyczny pociąg specjalny PIRAT. Tradycyjnie już pociąg będzie prowadzony zabytkowym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni. W trakcie przejazdu na wszystkich miłośników podróży i wycieczek kolejowych czeka wiele atrakcji, w tym zabawy i konkursy dla dzieci - prowadzone przez prawdziwego pirata, dla wszystkich pasażerów - tych dużych i małych - wiele smacznych i niedrogich smakołyków w wagonie barowym. Pociąg w drodze do kołobrzeskiego portu zatrzyma się między innymi w Pile, a także w Jastrowiu, gdzie nastąpi uzupełnienie wody przez dzielną drużynę strażaków.
Atrakcje przygotowane przez gościnnych mieszkańców tej miejscowości zapamiętamy na długo! Najważniejszym elementem przejazdu naszego turystycznego pociągu PIRAT będzie wjazd do portu - ulicami Kołobrzegu, przy zdziwionych twarzach przechodniów oraz kierowców, którzy na swojej drodze zamiast autobusów i samochodów ujrzą nasz buchający parą wesoły parowóz!

 

IMGP7161

 

Odjazd pociagu w drogę powrotną jest zaplanowany podobnie jak w latach poprzednich z dworca kolejowego w Kołobrzegu - a nie z portu - warto zarezerwować sobie czas, aby bez problemu dotrzeć do swojego wagonu. W drodze powrotnej pociąg zatrzyma się na tych samych stacjach, na których zatrzymał się w kierunku nad morze - aby umożliwić wszystkim pasażerom bezpieczny powrót do domów.
Każdy pasażer poniżej 18 roku życia musi przebywać pod opieką osoby pełnoletniej, jedna osoba pełnoletnia może opiekować się maksymalnie czworgiem dzieci.
W związku z wprowadzeniem dodatkowych ofert od 2016 roku zmianie uległy założenia dotyczące rozkładu jazdy pociągu powrotnego PIRAT do Poznania - przejazd powrotny na całej trasie będzie realizowany przez standardowy sklad pociągu z napędem spalinowym lub elektrycznym. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwy będzie dłuższy pobyt w Kołobrzegu i krótsza trasa powrotna po wyczerpującym i pełnym emocji pobycie nad morzem. Parowóz pozostaje w Kołobrzegu na noc z soboty na niedzielę 26/27 maja, aby pociągnąć pociąg KAMRAT w dniu 27 maja na trasie Kołobrzeg - Poznań Główny.

 

IMGP7191

 

Pociąg PIRAT przywiezie wesołych podróżników pod samą latarnię morską, kilka metrów od pięknej kołobrzeskiej plaży, gdzie pasażerowie będą mieli możliwość skorzystania z uroków nadmorskiego kurortu, w tym między innymi popłynąć pirackim statkiem na otwarte morze, zjeść niezapomnianą smażoną rybę w jednej z wielu smażalni lub posmakować złocistych trunków w portowej tawernie. 

 

Cennik : 

 

Bilety na pociągi PIRAT, KAMRAT i PIRACIK oraz ofertę PIRACI są biletami ryczałtowymi, obowiązują na trasie w obie strony, niezależnie od długości trasy oraz stacji na których wsiadają i wysiadają pasażerowie.

 

rezerwacja

 

Cennik standardowy:

 

PIRACI 2kl
26-27 maja
Cennik biletów

PIRAT 2kl
2
6 maja

KAMRAT 2kl
 
27 maja

PIRACIK 2kl 
26 maja

199,00zł Bilet normalny 149,00zł 129,00zł 39,00zł
125,37zł Bilet szkolny 37% 93,87zł 81,27zł 24,57zł
97,51zł Bilet student 51% 73,01zł 63,21zł 19,11zł
189,00zł Bilet SENIOR (od 65) 139,00zł 119,00zł 34,00zł
0,00zł Bilet do 4 lat 0,00zł 0,00zł 0,00zł
40,00zł Dopł. do 1 klasy TAM 20,00zł 20,00zł 0,00zł

 

Bilety ulgowe przysługują zgodnie z ulgami ustawowymi, seniorom powyżej 65 lat przysługują bilety SENIOR.

 

IMGP7262

 

Procedura zakupu biletów

 

 DSC9200

 

- Wypełnienie formularza rezerwacji na stronie www.TurKol.pl;
- Po prawidłowym wypełnieniu formularza na podany adres poczty elektronicznej wysłane zostanie automatyczne potwierdzenie złożonego zamówienia;
- W terminie wskazanym w automatycznym potwierdzeniu otrzymają Państwo szczegóły dotyczące warunków zapłaty na podany adres poczty elektronicznej;
- Płatność za bilety może być realizowana w wybrany sposób - przelewem przez internet, bezpośrednio w banku lub na poczcie. Nie przyjmujemy wpłat gotówkowych!; Prosimy o dotrzymanie terminu płatności.
- Po wpływie środków za bilety na nasze konto - nie później jak w ciągu 14 dni - wysyłamy pocztą elektroniczną potwierdzenie wpłaty oraz fakturę;
- Najpóźniej na 24 godziny przed wyjazdem pociągu przesyłamy informację o przyznanych miejscówkach
- Odbiór biletów nastąpi w pociągu na podstawie wydrukowanej faktury (przesłanej na podany adres poczty elektronicznej). Nie wymagamy żadnych innych dokumentów do odbioru biletów! Odbiór biletów jest możliwy tylko przez osoby, które opłaciły rezerwację.
- W razie wszelkich pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366.

 

Dokumenty do pobrania w pdf:

 

 - regulamin przejazdu pociagiem dla pasażerów TurKol.pl 2014; 

 

viking kolobrzeg

Dofinansowanie ze strony samorządów

Pociąg PIRAT jest dofinansowany ze środków finansowych Jednostek Samorządu Terytorialnego:
- Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego;
- Urząd Miasta w Kołobrzegu.

Stowarzyszenie Hobbystów Kolejowych