Jesteś tutaj

2 maja XXII Parada Parowozów w Wolsztynie

XXII Parada Parowozów, organizowana przez PKP CARGO oraz Gminę Wolsztyn, odbędzie się 2 maja br. Na chwile obecną mamy potwierdzony przyjazd dwóch lokomotyw z Chabówki, TKt48-18 z Jaworzyny Śląskiej, trwają rozmowy na temat przyjazdu lokomotyw zagranicznych. Jak co roku podczas parady miłośnicy lokomotyw parowych będą mieli okazje do wykonania wyjątkowych zdjęć oraz przejażdżki pociągami „retro” organizowanymi przez Fundacje Era Parowozów i PKP CARGO SA, informacja na temat biletów i ich rezerwacji znajduje się na stronie fundacji: www.fundacjaeraparowozow.pl, zachęcamy do rezerwacji przejazdów już od 16 kwietnia!

Poniżej przedstawiamy rozkład jazdy pociągów:

1.    Pociąg „ Era Pary 1” trasa Wolsztyn – Stefanowo – Wolsztyn

Odjazd ze st. Wolsztyn o godz. 10:25. Przyjazd  do st. Stefanowo o godz. 10:58.

Powrót ze Stefanowa o godz. 11:08. Przyjazd do st. Wolsztyn o godz. 11:30.

 2.    Pociąg „Era Pary 2” trasa Wolsztyn – Nowa Wieś Mochy – Wolsztyn

Odjazd ze st. Wolsztyn o godz. 11:45. Przyjazd do st. Nowa Wieś Mochy  o godz. 12:03.

Powrót ze st. Nowa Wieś Mochy o godz. 12:25. Przyjazd do st. Wolsztyn o godz. 12:43.

3.    Pociąg „Era Pary 3” trasa Wolsztyn – Rakoniewice – Wolsztyn

Odjazd ze st. Wolsztyn o godz. 15:40. Przyjazd do st. Rakoniewice o godz. 16:00.

Powrót ze st. Rakoniewice o godz. 16:25. Przyjazd do st. Wolsztyn o godz. 16:45.

 4.    Pociąg „Era Pary 4” trasa Wolsztyn – Rakoniewice - Wolsztyn

Odjazd ze st. Wolsztyn o godz. 17:40. Przyjazd do st. Rakoniewice o godz. 18:00.

Powrót ze st. Rakoniewice o godz. 18:25. Przyjazd do st. Wolsztyn o godz. 18:45.

XXII Parada Parowozów to wydarzenie skierowane do fanów zabytkowych lokomotyw, ale też dzieci i ich rodziców, które zainauguruje specjalny cykl wydarzeń organizowanych przez PKP CARGO o nazwie „Lato z Parowozami”. Zarówno w Parowozowni Wolsztyn, jak i Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce przez cały okres wakacyjny będą się odbywały weekendy tematyczne związane z koleją parową.

„Lato z Parowozami” to specjalny cykl skierowany do najmłodszych. Spółka PKP CARGO na każdy weekend lipca i sierpnia zaplanowała atrakcje tematycznie związane z koleją, które uprzyjemnią wakacyjny pobyt w Parowozowni Wolsztyn i Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce. Program „Lata z Parowozami” obejmuje m.in. zwiedzanie ścieżki technicznej, czyli zapoznanie się z dawnymi technologiami pracy na kolei, spotkania z maszynistami, gry i zabawy tematyczne dla dzieci, konkursy oraz wystawę parowozów wykonaną z klocków Lego. Zwieńczeniem „Lata z Parowozami” będzie Parowozjada w Chabówce, miejscu które posiada jedną z najliczniejszych i najciekawszych kolekcji eksponatów związanych z historią kolejnictwa na ziemiach polskich.

Stowarzyszenie Hobbystów Kolejowych