Jesteś tutaj

25.11.2017 -K- Dzień Kolejarza na stacj Wrocław Gł

Stowarzyszenie Hobbystów Kolejowych wspólnie z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Koleje Dolnośląskie S.A., Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu oraz Turkol.pl  zapraszają na święto kolejarza na Dworcu Wrocław Główny.

Dzięki uprzejmości PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w sobotę 25 listopada od godziny 10:00 do 16:00 na peronie 5 dworca Wrocław Główny.

Zobaczyć będzie można najnowszy pociąg Kolei Dolnośląskich 45WE i zajrzeć w jego zakamarki na co dzień niedostępne -- miejsce pracy maszynisty tego cuda i usiąść za sterami jak maszynista. Pociąg ten wozi już pasażerów z Wrocławia m.in do Szklarskiej Poręby, Rawicza, Jelcza-Laskowic a wkrótce także do Kłodzka, Międzylesia a także do Livkowa w Czechach.

Klub Sympatyków Kolei zaprezentuje zabytkowe wagony, które dzięki staraniom entuzjastów z Klubu odzyskały swoją drugą młodość. Klub także pozyskał parowóz TKt48-146 "Basia" z 1956 r.który przygotowuje do naprawy głównej by w przyszłość móc wozić pasażerów jak to ondyś podróżowali nasi Dzidkowie

Przedsmakiem tego będą wspólnie zorganizowane przez Klub Sympatyków Kolei  Wrocław oraz Turkol, uruchomione pociągi retro prowadzone przez zabytkowy parowóz Tkh-05353 z 1953 r. odjazdy zaplanowano o godzinie 10:00, 12:00, 14:00 i 16:00 do stacji Wrocław Kuźniki i z powrotem. Bilety do nabycia w przedsprzedaży na stronie turkol.pl oraz w dniu imprezy u kierownika pociągu - do wyczerpania puli wolnych miejsc.
 
Na peronie 5 będą stoiska
- Zakładu Linii Kolejowych we Wrocławiu akcji społeczno-edukacyjnej  bezpieczny przejazd - "szlaban na ryzyko"
- Kolei Dolnośląskich
- Klubu Sympatyków Kolei o planowanym remoncie parowozu TKt-146 "Basia"
- Kolekcjonerskie z pocztówkami, magnesami i książkami o tematyce kolejowej

Stowarzyszenie Hobbystów Kolejowych