Jesteś tutaj

Majówka 2015 z wąskim torem na Żuławach

Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych

Majówka 2015 z wąskim torem na Żuławach

Fot. Dariusz Wenta

Jak co roku, Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych rozpoczyna sezon turystyczny na Żuławskiej Kolei Dojazdowej od kursów rozkładowych pociągów pasażerskich w długi weekend majowy. Przez 3 dni długiego weekendu, tj. w dniach 1, 2 i 3 maja uruchomiona zostanie 1 para pociągów relacji Nowy Dwór Gdański – Prawy Brzeg Wisły oraz 1 para relacji Prawy Brzeg Wisły – Sztutowo.

Pociągi będą zestawione z wagonów krytych jak również odkrytych, tzw. „letniaków”, dzięki czemu podróżni poczują klimat Żuław i Mierzei Wiślanej z innej niż do tej pory perspektywy. Turyści odbywający podróż pociągami będą mogli zobaczyć m.in. przeprawę promową oraz ujście Wisły do Zatoki Gdańskiej w Mikoszewie czy Muzeum Stutthof w Sztutowie.

Dodatkową atrakcją na trasie przejazdu pociągów jest jedyny w Europie czynny obrotowy most kolejowy nad rzeką Szkarpawą w Rybinie. Konstrukcja z 1906 roku jest obsługiwana ręcznie przez 2 osoby, a cały proces obrócenia mostu i ułożenia drogi przebiegu dla przejeżdżającego ze Stegny do Nowego Dworu Gdańskiego pociągu trwa kilkanaście minut.

Bilety na przejazdy pociągami Żuławskiej Kolei Dojazdowej dostępne są u drużyny konduktorskiej bezpośrednio w pociągu lub za pośrednictwem telefonu komórkowego w aplikacji moBILET.

Oferta handlowa zakłada atrakcyjne ceny biletów z uwzględnieniem wszystkich ulg ustawowych w tym m.in. ulgi z kartą dużej rodziny. Dzięki takim udogodnieniom dla podróżnych, Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych jest cały czas liderem innowacyjnych rozwiązań sprzedażowych wśród wąskotorowych przewoźników kolejowych w Polsce.

Więcej informacji dostępnych jest na nowej stronie internetowej poświęconej żuławskiej wąskotorówce – www.kolejzulawska.pl.

Stowarzyszenie Hobbystów Kolejowych