Jesteś tutaj

Targi HOBBY spotkaj ludzi z pasją!

za stroną: https://hobby.mtp.pl/pl/

Targi HOBBY

spotkaj ludzi z pasją!

STREFA MODELARSTWA

Strefa Polskiego Związku Modelarzy Kolejowych
Pasja, która jest znana od wieków i przyciąga tłumy. Na HOBBY znajdzie się pokaźna kolekcja modeli kolejkowych od Polskiego Związku Modelarzy i nie tylko!

Strefa Modeli Pojazdów od MotoShowMiniatura.fora.pl
W tej części znajdą się dzieła kolekcjonerów i modelarzy, którzy zaprezentują w głównej mierze pojazdy w skali 1:43, ale także 1:87, 1:72, 1:43 oraz 1:18. Będą to zarówno samochody osobowe jak i motocykle, autobusy, ciężarówki, tramwaje, samoloty czy sprzęt wojskowy.

Wystawa i Księgarnia "WARS-ik"

W tym roku będzie można zobaczyć także inne hobby. WARS-ik zaprezentuje część swojej kolekcji podczas tegorocznej edycji targów Hobby w Poznaniu

W Pawilonie 5 na stoisku 72 będzie można zobaczyć m.in.:

- wystawy biletów MPK Poznań "Historia MPK Poznań - zamknięta w biletach"

- wystawy - "pocztówkowym Tramwajem przez świat"

- wystawy - "Kolejowe pocztówka ze świata"

Na stoisku będzie zaprzyjaźniony Miłośnik Kolei z Ukrainy Olek, który zaprezentuje modele pojazdów wojskowych w skaoli H-0, unikalne zdjecia Kolei Ukraińskich


Z Pasji się nie wyrasta jak piszą organizatorzy targów Hobby które są wyjątkowym miejscem spotkań wielu dziedzin hobby, gdzie można zaprezentować swoje kolekcje. Zapraszamy oglądania wystawy w pawilonie 5 stoisko 72. Tam też będzie księgarnia hobbystyczna z literaturą kolejową i komunikacyjną, widokówki i inne gadżety kolejowe.

 

STREFA LEGO

Wystawa LEGO od Stowarzyszenia Zbudujmy To!
Na powierzchni ponad 1000 mkw. zwiedzający zobaczą wystawę modeli i makiet od Zbudujmy To! Oprócz tego odbędzie się pokaz z ruchomymi modelami LEGO z otwartą dla publiczności przestrzenią. Dodatkowo, w tej części pawilonu znajdą się stoliki do zabawy klockami, gdzie odbędzie się wspólne budowanie nieziemskich konstrukcji

Wystawa Poznań w Miniaturze Klocków LEGO od Mateusz Buduje
Wśród prezentowanych modeli zwiedzający zobaczą m.in. Ratusz w Poznaniu, wieżowiec Bałtyk oraz Zamek Cesarski. Dodatkowo, na wystawie Mateusza pojawią się poznańskie tramwaje i to wszystko zbudowane z LEGO. Podczas dwudniowego wydarzenia na Międzynarodowych Targach Poznańskich Mateusz po raz pierwszy pokaże swoją najnowszą makietę. Co to będzie? Na razie pozostanie to tajemnicą!

 

STREFA GIER

Festiwal Gier Planszowych GRAnat
Organizatorem jest Fundacja Zagrajmy, która przygotuje liczne stoiska z najciekawszymi grami planszowymi. Oznacza to, że na HOBBY znajdzie się prawdziwy Games Room. Znajdą się tu tytuły zarówno dla doświadczonych Graczy, jak i dla tych, którzy chcą spróbować czegoś nowego – ekipa GRAnatu objaśni Wam wszystkie zasady i pomoże wybrać coś ciekawego!

Strefa sklepu CUBE
CUBE czyli główny zaopatrzeniowiec Poznaniaków w różnego rodzaju gry planszowe i karciane. Sklep oferuje niezliczone ilości gier w tym premiery ze światowych targów. Na HOBBY zaprezentują, po raz pierwszy w Polsce, najnowsze gry, które zostały pokazane na Targach Spiel w Essen. Dodatkowo, Cube poprowadzi Games Room dla najmłodszych!

Strefa Prototypów
Pampera - Poznańskiej Grupy Testerów Gier Planszowych na HOBBY. Każdy, kto odwiedzi to miejsce weźmie udział w otwartym teście niejednej gry planszowej, która jeszcze nie ujrzała światła dziennego. Pamper może przetestować także Twoją grę, aby to zrobić odezwij się do nich na Facebooku.

Strefa Rebel
i wszystko gra! Na miejscu gry planszowe i towarzyskie, łamigłówki, RPG, gry karciane, gry figurkowe i bitewne, książki i czasopisma oraz wiele innych.

Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Młodzików w Szachach Szybkich + Zabawa z Szachami
Młodzi szachiści przybywajcie! Mistrzostwa odbędą się w sobotę, 16 listopada o godzinie 11:00 w ramach Targów HOBBY. Jednak to dopiero początek atrakcji dla miłośników szachów – zarówno małych jak i dużych! Przez całe wydarzenie w szachowej części Strefy Gier odbędzie się Zabawa z Szachami czyli rozgrywki w nietypowej formie.

Strefa Go d stowarzyszenia Honte
Wielkopolski Ośrodek Go "Honte" serdecznie zaprasza na spotkanie z rewelacyjną grą planszową Go. Przyjdź i poznaj jej zasady, a także zmierz się w turniejach dla początkujących. Dla spragnionych łamigłówek stowarzyszenie przeprowadzi konkurs na Przebiegłego Goistę!

Program Strefy Go

Sobota:
12:00 Turniej Go dla początkujących #1
14:00 Turniej Go dla początkujących #2
16:00 Turniej Go dla początkujących #3
17:00 Rozstrzygnięcie konkursu na "Przebiegłego Goistę" #1
Niedziela:
12:00 Turniej Go dla początkujących #4
14:00 Turniej Go dla początkujących #5
15:00 Rozstrzygnięcie konkursu na "Przebiegłego Goistę" #2

STREFA WYŚCIGOWA

Strefa ATA Świat Modeli i Zabawek
Przestrzeń z Eliminacjami Mistrzostw Polski Samochodów Zdalnie Sterowanych On-Road w skali 1:10. Oprócz tego każdy zwiedzający będzie miał okazję pościgać się na torze dla modeli zadnie sterowanych oraz toru slotcarowego Carrera. Emocje gwarantowane!
Zapisyhttps://www.myrcm.ch/myrcm/main?hId[1]=bkg&dId[E]=48425

Strefa RC Drift
Zapraszamy na Ogólnopolskie Mistrzostwa RC Drift RWD – D10 Drift Battle of Poland - zawody na najwyższym szczeblu w drifcie samochodów zdalnie sterowanych wraz z pokazami od najlepszych kierowców z całej Europy. Dodatkowo każdy zwiedzający poczuje się jak zawodnik, dzięki specjalnej części toru przeznaczonej na kontrolowany pościg.
Zapisyhttp://bit.ly/RCDRIFT-zapisy

STREFA ESCAPE ROOM

The Bunkier
Sekrety, zagadki,  ukryte klucze do wyjścia… Daj się zamknąć w Escapie Roomie od The Bunkier i spróbuj wyjść. Nie będzie łatwo, ale zabawa gwarantowana!

STREFA SZTUKI I KULTURY

Strefa Estrady Poznańskiej
Tylko na Targach HOBBY wyjątkowa wystawa plakatów wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Estradę Poznańską (Animator - Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych, Beat2Beat czy Noc Muzeów).  Za kreacje wizualne odpowiadają najciekawsi artyści młodego pokolenia grafików. Dodatkowo Estrada Poznańska zorganizuje warsztaty dla dzieci (znane z cyklu Dzieciaki na Piętrze).

Strefa Zostań Vlogerem i Dziennikarzem z green screenem
W tej części zapraszamy na warsztaty organizowane przez redakcje Flesza oraz Kuriera Akademickiego z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na HOBBY odbędą się trzy warsztaty: „Nie wierz własnym oczom, czyli krótka instrukcja obsługi green screena” i „Po obu stronach kamery. Praca dziennikarza i operatora w praktyce” oraz „Nie garb się! Kilka słów o właściwej postawie przed kamerą”.

Program (16-17.11.2019)
11: 00 – Nie wierz własnym oczom, czyli krótka instrukcja obsługi green screena.
12:00 – Nie garb się! Kilka słów o właściwej postawie przed kamerą.
13:00 – Nie wierz własnym oczom, czyli krótka instrukcja obsługi green screena.
14:00 – Po obu stronach kamery. Praca dziennikarza i operatora w praktyce.
15:00 – Nie wierz własnym oczom, czyli krótka instrukcja obsługi green screena.
16:00 – Po obu stronach kamery. Praca dziennikarza i operatora w praktyce.
17:00 – Po obu stronach kamery. Praca dziennikarza i operatora w praktyce.

Czytelnia Komiksów
Chwila relaksu przy komiksach? Proszę bardzo! Zapraszamy do specjalnej strony od Biblioteki Uniwersyteckiej.
Możecie tam zarówno wypożyczyć i poczytać komiks, jak i wziąć udział w warsztatach.

Strefa Małego Inżyniera
W poszukiwaniu małego Einsteina. Zapraszamy na warsztaty dla najmłodszych z programowania, robotyki i elektroniki. Dodatkowo eksperymenty chemiczne i fizyczne. Warsztaty będą odbywały się przez cały czas trwania Targów – od 10:00 do 18:00 w dniach 16 i 17 listopada 2019 roku.

Wystawa robotów
Na HOBBY zobaczycie roboty autorstwa Wiktora, studenta Politechniki Poznańskiej, który zaprezentuje m.in. manipulatora "Copernicus" sortującego krążki oraz robota dwunożnego, czteronożnego, a także klasy SCARA.

STREFA SPORTOWA


Strefa Lech Poznań Football Academy
W poszukiwaniu następcy Roberta Lewandowskiego! Zarówno dzieci jak i dorośli, zobaczą jak wygląda trening w najlepszej akademii piłkarskiej w Polsce. Zainteresowanych, młodych piłkarzy zapraszamy do spróbowania swoich sił.

Strefa Poznańskiego Centrum Akrobatyki
W tej części Targów HOBBY przekonacie się na własnej skórze, że ludzkie ciało jest zdolne do wszystkiego. Zapraszamy na zajęcia od Poznańskiego Centrum Akrobatyki.

Strefa Longboardu od Poznań Longboard Crew
Na punkcie desek na kółkach oszalał cały świat! Dlatego też na HOBBY nie może zabraknąć specjalnej strefy Longboardu. Przyjdź na jazdę testową!

Strefa Quidditcha od Poznań Capricorns
Mugole ominą to miejsce szerokim łukiem. Tylko dla czarodziejów specjalna Strefa Quidditcha od zespołu Poznań Capricorns. Zobacz, czy uda Ci się złapać Złoty Znicz.

Strefa Aikdio od Aikido Kids Poznań
Japońska sztuka walki na HOBBY. Aikido Kids Poznań pokaże, co ma najlepszego i sprawi, że zostaniesz prawdziwym wojownikiem.

STREFA SZYCIA I DO IT YOURSELF

Warsztaty szycia
Wiele stanowisk, dużo maszyn do szycia, niezliczona ilość materiałów. To tylko wstęp do ogromnej przestrzeni Szycia i Do It Yourself na targach HOBBY. Niezależnie od tego czy jesteś profesjonalistą, czy nigdy w życiu nie szyłeś lub szyłaś - przyjdź i weź udział w warsztatach.

Strefa warsztatów artystycznych od Pracovnia Art
Jak stworzyć dzieło sztuki? Przekonaj się sam, odwiedzając przestrzeń Pracovni Art. Wyjątkowe warsztaty artystyczne są zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

 

Przedsprzedaż

17,00 zł - bilet normalny jednorazowy na sobotę (16.11.2019), przedsprzedaż trwa do 15.11.2019 do godziny 22:00.
17,00 zł - bilet normalny jendorazowy na niedzielę (17.11.2019), przedsprzedaż trwa do 15.11.2019 do godziny 22:00.

tobilet2019.jpg

l1-003.JPG

Ceny biletów dostępne na miejscu w kasach MTP

22,00 zł - bilet jednorazowy zakupiony w dniu wydarzenia: 16 albo 17 listopada 2019.

Ceny biletów z parkingiem

Przedsprzedaż:
37,00 zł - bilet jednorazowy na sobotę (16.11.2019), lub niedzielę (17.11.2019) + parking

W dniu wydarzenia:
53,00 zł - bilet jednorazowy na sobotę (16.11.2019), lub niedzielę (17.11.2019) + parking

Bilet z parkingiem pozwala jednej osobie na jednorazowy wjazd autem osobowym na parking MTP. Ważne: reszta pasażerów potrzebuje własnego biletu! W przypadku braku wolnych miejsc, bilet gwarantuje wjazd na parking przy ul. Matejki 63 - 5 minut pieszo od targów.

Wstęp za darmo dla dzieci do 3 roku życia!

UWAGA: z dzieckiem poniżej 3 lat należy odebrać bezpłatny bilet u Kierownika obecnego na każdym holu wejściowym.

Godziny otwarcia kas na terenie MTP

16.11.2019, sobota: 09:30 - 17:30
17.11.2019, niedziela: 09:30 - 17:30

Godziny otwarcia targów HOBBY

16.11.2019, sobota: 10:00 - 18:00
17.11.2019, niedziela: 10:00 - 18:00

Czynne wejścia

Wejście Północne - od ul. Grunwaldzkiej

 

Stowarzyszenie Hobbystów Kolejowych