Jesteś tutaj

15.08.2021 r. -T- Sierpniowe "drzwi otwarte" w Zajezdni Muzealnej Brus

Miejsce: 

Zajezdnia Muzealna Brus (ZMB) zlokalizowana przy ulicy Konstantynowskiej 115

Data: 
niedziela, 15 Sierpień 2021,
12:00 do 17:00

za stroną:

Sierpniowe "drzwi otwarte" w Zajezdni Muzealnej Brus

Zajezdnia Muzealna Brus (ZMB) zlokalizowana przy ulicy Konstantynowskiej 115 jest otwarta dla łodzian i turystów. Ten ponad stuletni obiekt związany z historią komunikacji miejskiej dostępny jest od 11 kwietnia do 19 września 2021 roku. Poza tym okresem prowadzona jest przerwa techniczna przed kolejnym sezonem turystycznym.

 

Obiekt można zwiedzać w czasie dni otwartych, które odbywają się cyklicznie w ciągu 2021 roku. Wstęp na teren jest bezpłatny.

 

Na terenie Zajezdni Muzealnej Brus obowiązuje:
- obowiązek zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki w pomieszczeniach oraz pojazdach,
- zakaz palenia wyrobów tytoniowych i papierosów elektronicznych,
- zakaz spożywania alkoholu,
- zakaz poruszania się rowerami, motorowerami, hulajnogami, skuterami i motocyklami (poza przyjęciem ich do dostępnych stojaków).

 

>> Przed wizytą w Zajezdni Muzealnej Brus przeczytaj pełny regulamin zwiedzania <<

 

Terminy dni otwartych w bieżącym sezonie turystycznym:
- 15 sierpnia (niedziela)
godz. 12:00 - 17:00
- 19 września (niedziela), Europejski Tydzień Mobilności, zakończenie sezonu
godz. 12:00 - 17:00

 

Dojazd komunikacją miejską: możliwy autobusami linii 43A i 43B (przystanek Konstantynowska - Zajezdnia Muzealna Brus - przystanek na żądanie), które na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi obsługuje firma BP Tour. Dodatkowo możliwy dojazd historycznymi autobusami linii 100 (25 lipca i 15 sierpnia) w ramach Łódzkich Linii Turystycznych. Obowiązuje na nich taryfa czasowa oraz bilety okresowe w strefie 1 i 2. W niektóre dni Klub Miłośników Starych Tramwajów uruchamia także linię specjalną obsługiwaną taborem zabytkowym. Informacje o wyjeździe linii będą podawane na bieżąco na naszej stronie internetowej.

 

Dojazd rowerem: możliwy ulicą Konstantynowską (drogą wojewódzką nr 710) lub szlakiem rowerowym przez dawny poligon wojskowy na Brusie. Na terenie zajezdni znajduje się tymczasowy, bezpłatny i niestrzeżony parking dla rowerów. Przed zajezdnią znajdują się również dwa stojaki rowerowe.

 

Dojazd samochodem: możliwy ulicą Konstantynowską (drogą wojewódzką nr 710). Na terenie zajezdni brak miejsc parkingowych dla aut, a przed budynkiem i przed jego terenem obowiązuje całkowity zakaz parkowania ze względu na prowadzony tutaj bieżący ruch techniczny tramwajów. Tymczasowa i bezpłatna możliwość zaparkowania auta istnieje wzdłuż ulicy Lontowej.

 

Stowarzyszenie Hobbystów Kolejowych