Jesteś tutaj

24.07.2021 r. -Kw– „Rudzkie opowieści Zrobotyzowanych” – Kolejka Wąskotorowa Rudy

Miejsce: 

Rudy - Rybnik Stodół - Rudy - Stanica - Rudy

Data: 
sobota, 24 Lipiec 2021,
07:30 do 22:00

za stroną: https://zrobotyzowani.com.pl/kwrudy/

Rudzkie opowieści Zrobotyzowanych

Witajcie! „Zrobotyzowani” mają zaszczyt zaprosić Was na kolejne w tym roku wydarzenie z cyklu kolejowych imprez fotograficznych. Tym razem zabierzemy Was w sentymentalną podróż z Rud do Rybnika-Stodół i Stanicy, a nawet więcej, bowiem Stanicę odwiedzimy dwa razy.

Wybierzemy się na aż trzy różne składy! Co więcej, na trasie będziemy krzyżować się z czwartym, rejsowym składem.

Harmonogram imprezy:

Wschód słońca jest spodziewany o godzinie: 04:48, a zachód o godzinie: 20:36 – światła do zdjęć z pewnością nie zabraknie.

Manewry na stacji w Rudach rozpoczniemy już o godzinie 7:30. Punktualnie o godzinie 8:00 wyruszymy pierwszym pociągiem zestawionym z Lxd2-08 + Lxd2-373 + 6 szt. wagonów węglarek w kierunku Rybnika-Stodół, gdzie zameldujemy się o godzinie 9:20. Po manewrach, o godzinie 9:50, ruszymy w drogę powrotną do Rud.

Przed składem towarowym, goście będą poruszali się motowozem.

O godzinie 11:00, na stacji w Rudach miniemy się z pociągiem rejsowym, oznaczonym na poniższym rozkładzie jako R1. Chwilę później rozpoczną się manewry, podczas których do naszego składu zostaną doprzęgnięte wagony towarowe, a o godzinie 12:10 rozpoczniemy podróż do Stanicy.

Tu, skład będzie prezentował się nieco inaczej -> Lxd2-08 + Lxd2-373 + 11 szt. wagonów węglarek + 2 szt. wagonów krytych + polewaczka. W tym przypadku również przed składem towarowym, goście będą poruszali się motowozem.

Do Stanicy dotrzemy po nieco ponad godzinie, o 13:25. Tam, podczas trwającej 40 minut przerwy, wykonane zostaną niezbędne manewry, a uczestnicy imprezy będą mieli możliwość zjedzenia obiadu (o obiadach piszemy w dalszej części wpisu).

O godzinie 14:05 wyruszymy w drogę powrotną do Rud, gdzie dotrzemy o 16:05. Tam ponownie odbędą się manewry – do wagonu motorowego Mbxd2 dołączony zostanie wagon Bxhpi. Tak zestawionym składem ponownie udamy się do Stanicy i z powrotem (odjazd z Rud: 16:30, przyjazd do Rud: 18:15).

Gdy ostatni pociąg specjalny zakończy swój kurs w Rudach, uczestnicy będą mogli obejrzeć ostatnie tego dnia manewry przy pociągu specjalnym, a następnie udać się na grupową integrację przy ognisku. Bawimy się aż do godziny 22:00! – Z racji, że nie chcemy narzucać Wam naszych gustów, jedzenie i picie jest po Waszej stronie. My zapewniamy dobrze rozpalone ognicho i miejsca do siedzenia i jedzenia!

Skład pociągu:

Impreza „Rudzkie opowieści Zrobotyzowanych” będzie wyjątkowa, ponieważ na uczestników będą czekały aż trzy składy:

  1. Lxd2-08 + Lxd2-373 + 11x wagon węglarka + 2x wagon kryty + polewaczka
  2. Mbxd2
  3. Mbxd2 + Bxhpi.
 
Więcej szczegółów na stronie organizatora:

 

Stowarzyszenie Hobbystów Kolejowych